Jednostka oświatowa przed usunięciem ucznia ze szkoły musi dać mu możliwość wypowiedzenia się w tej prawie
Niestworzenie dziecku możliwości zaprezentowania swojego stanowiska i argumentacji przed skreśleniem go z listy uczniów narusza przepisy procedury administracyjnej. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w wyroku o sygn. akt II SA/Ol 1115/12.
Faktura dokumentująca zakup okularów do pracy przy monitorze może być wystawiona na zakład lub na podwładnego
Pytanie: Pracownik szkoły wystąpił o dofinansowanie zakupu okularów. Na kogo pracownia optyczna powinna wystawić fakturę za szkła korekcyjne niezbędne do obsługi monitorów – na kupującego czy na pracodawcę?
Do wydatków z wydzielonego rachunku dochodów jednostek oświatowych nie mają zastosowania konta pozabilansowe 980 i 998
Pytanie: Zespół szkół gromadzi część wpływów na wydzielonym rachunku dochodów. Czy jednostka powinna prowadzić do niego ewidencję na koncie pozabilansowym 980? Czy ponoszone z niego wydatki należy angażować na koncie 998?
Biblioteki szkolne nie będą likwidowane
Pełnienie roli biblioteki publicznej przez szkolną lub założenie jej filii w jednostce oświatowej – takie m.in. rozwiązania przewiduje ministerstwo administracji i cyfryzacji. Resort uspokaja, że nowe przepisy nie doprowadzą do likwidacji wypożyczalni i czytelni funkcjonujących w szkole, lecz mają pomóc w rozwoju czytelnictwa w mniejszych miejscowościach.
Od połowy marca 2013 r. poradnie psychologiczno-pedagogiczne mają więcej zadań
Wprowadzenie obowiązku współpracy pomiotów zajmujących się poradnictwem z jednostkami oświatowymi w zakresie samokształcenia nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i specjalistów oraz rozszerzenie zadań dotyczących pomocy uczniom niepełnosprawnym - to główne zmiany wprowadzone nowym rozporządzeniem regulującym zasady funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych.
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3