Wpływy z wynajmu sali gimnastycznej na kocie 760
Pytanie: Szkoła utworzyła wydzielony rachunek dochodów. Zgodnie z uchwałą gromadzi na nim środki pochodzące z odpłatności za wynajem sali gimnastycznej. Następnie przeznacza je na zakup: materiałów i wyposażenia, pomocy dydaktycznych, energii i usług remontowych i konserwacyjnych oraz na pokrycie kosztów wynagrodzeń bezosobowych wynikających z umów zlecenia lub o dzieło. Jak zaksięgować związane z tym zdarzenia?
Wpłaty z tytułu prywatnych rozmów telefonicznych należy ująć na koncie 234
Pytanie: W samorządowej jednostce oświatowej funkcjonuje limit prywatnych rozmów telefonicznych, po przekroczeniu którego pracownik jest zobowiązany zapłacić za wykonane połączenia. Jak poprawnie zaksięgować takie wpływy, jeżeli kierownik nie podjął decyzji o gromadzeniu ich na wydzielonym rachunku?
Wartość nieruchomości przekazanych jednostce organizacyjnej gminy nie może być aktualizowana na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego
Pytanie: Zespół żłobków miejskich wystąpił do gminy o nadanie statusu prawnego zajmowanych budynków. Czy protokół zdawczo-odbiorczy przekazania nieruchomości w trwały zarząd, w którym zostały one wycenione przez rzeczoznawcę majątkowego, jest podstawą do przyjęcia nowej wartości w księgach inwentarzowych?
Wartość diety wypłaconej pracownikowi zależy od czasu trwania podróży oraz zapewnienia wyżywienia przez pracodawcę
Pytanie: Osoba zatrudniona w jednostce oświatowej wyjeżdża samochodem służbowym o 1.00 i wraca tego samego dnia o 23.00. Nie przedkłada dodatkowo innych rachunków. Jaką należność trzeba mu wypłacić rozliczając delegację?
W przypadku braku stołówki zakup ciepłych napojów dla uczniów można sfinansować ze środków rady szkoły lub rodziców
Pytanie: Ze względu na to, że w jednostce oświatowej nie funkcjonuje stołówka, ani też nie jest zatrudniona dietetyczka ani intendentka, ciepłe napoje dla dzieci przygotowuje osoba sprzątająca. Jak w inny sposób zorganizować dostarczenie dzieciom herbaty i skąd pozyskać na to środki?
Różnice z tytułu zaokrągleń VAT stanowią dla jednostki oświatowej pozostałe koszty lub przychody operacyjne
Pytanie: Do kasy szkoły wpływają środki za wynajem garażu (wartości czynszu oraz VAT). Podatek przelewany jest do urzędu skarbowego w pełnych złotych, a VAT z faktur wystawianych najemcom ewidencjonowany jest w groszach. Jak księgować różnice związane z zastosowaniem zaokrągleń?
Próg zamówień publicznych wzrośnie z 14.000 do 20.000 euro
Podniesienie kwoty, po której przekroczeniu należy stosować ustawę o zamówieniach publicznych z 14.000 do 20.000 euro – to główne założenie nowelizacji przepisów przygotowanej przez Urząd Zamówień Publicznych. Ma usunąć zbędne bariery oraz odformalizować procedury zakupów w jednostkach sektora budżetowego.
Odłączając elementy składowe budynku, ich równowartość należy wyksięgować z konta właściwego do ewidencji środków trwałych
Pytanie: W siedzibie ośrodka szkolno-wychowawczego postanowiono wymienić stolarkę drzwiową. Część ze zdemontowanych elementów zostanie użyta w innej części kompleksu. Jak zaksięgować związane z tym zdarzenia gospodarcze?
Odprawę emerytalną, której wypłata przypada na dzień wolny, należy przekazać w dniu roboczym poprzedzającym ustanie stosunku pracy
Pytanie: W związku z przejściem na emeryturę zakończy się stosunek pracy nawiązany z pracownikiem placówki wychowawczej. Kiedy należy wypłacić mu odprawę emerytalną, jeżeli ostatni dzień pracy przypada w niedzielę?
Oceniając pracę nauczyciela dyrektor szkoły powinien brać pod uwagę jego zaangażowanie, poprawność metodyczną oraz poszerzanie kompetencji
Pytanie: Kierownik jednostki oświatowej zamierza ocenić pracę pedagoga korzystając z prawa przyznanego na mocy art. 6a Karty Nauczyciela. W jakimi terminie powinna odbyć się taka ocena? Jakie kryterium należy brać pod uwagę?
- 1
- 2
- 3
- »
- ostatnia »