Możliwości sfinansowania odpisu na ZFŚS ze środków pochodzących z dotacji oświatowej

Dopuszczalność sfinansowania konkretnych wydatków ze środków pochodzących z dotacji otrzymywanych z budżetów jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie zadań oświatowych, jest uzależniona od łącznego spełnienia wymogów określonych przez zacytowane regulacje zawarte w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych.

Dotacje także dla mniej licznych oddziałów przygotowania wojskowego

Zgodnie z nowymi przepisami powiaty otrzymają dotacje na klasy mundurowe także w przypadku oddziałów mniej liczebnych.

Dotacja przedszkolna dla jednostek samorządu terytorialnego nie uwzględnia dzieci z Ukrainy

Wychowanie przedszkolne dzieci z Ukrainy podlega finansowaniu z Funduszu Pomocy, a nie z dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego. Konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zmian w zakresie ustalania wysokości i rozliczania dotacji przedszkolnej, w tym nowy formularz rozliczenia dotacji.

Dokonywanie zwrotów nadpłat za wyżywienie dzieci w stołówkach szkolnych

Szkoła będąca jednostką budżetową, ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, przy uwzględnieniu przyjętych w jednostce zasadach (polityce) rachunkowości, a także z poszanowaniem postanowień rozporządzenia ministra rozwoju i finansów z 13 września 2017 r.

Wysokość wkładu własnego szkoły przy ubieganiu się dotacje na remont

Rozporządzenie w sprawie dotacji celowej na finansowanie remontów nie określa wysokości niezbędnego wkładu własnego dla wnioskodawców. Możliwe jest więc wnioskowanie o przyznanie dotacji w wysokości 100% kosztów planowanych na finansowanie inwestycji lub remontu. Dowiedz się więcej.

Procedura zwrotu dotacji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem

Pytanie: Jak wygląda procedura zwrotu zakwestionowanej części dotacji? Czy protokół pokontrolny jest podstawą zobowiązania do zwrotu? Jeśli nie, to co stanowi taką podstawę?

4 obowiązki zamawiającego po podpisaniu umowy o zamówienia publiczne

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego kończy się podpisaniem umowy. Jednak zanim zamawiający zajmie się realizacją umowy, powinien najpierw zrealizować kilka ważnych obowiązków, do których zobowiązuje go ustawa. Sprawdź, jakie obowiązki ma zamawiający już po podpisania umowy o zamówienia publiczne.