Udzielanie świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych służy udzielaniu pomocy pracownikom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Pomoc ta może być również udzielana innym osobom wymienionym w regulaminie szkoły.
Udzielanie pracownikom zaliczek na koszty podróży służbowych
Pracownikowi szkoły wykonującemu zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba szkoły lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności z tytułu podróży służbowej. Na pokrycie kosztów odbywanej podróży pracownik może otrzymać zaliczkę. A w niektórych przypadkach wypłata pracownikowi zaliczki jest obowiązkiem pracodawcy. Dowiedz się więcej.
Kto ponosi koszt wytworzenia e-legitymacji?
Sprawdzamy, kto ponosi koszty wytworzenia e-legitymacji oraz w jaki sposób należy je rozliczyć.
Jakie uproszczenia mogą wprowadzać jednostki oświatowe?
Jednostki należące do sektora finansów publicznych są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości. Dowiedz się więcej.
Z jakiego paragrafu zalicza się wydatki na krajową część delegacji zagranicznej?
Poznaj stanowisko Departamentu Prawa Pracy w MPiPS z 11 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad rozliczania łączonej podróży służbowej.
Wynagrodzenie dla nauczyciela za pracę w godzinach ponadwymiarowych
Poznaj orzecznictwo dotyczące wynagrodzeń dla nauczycieli za pracę w godzinach ponadwymiarowych.
Wydatki na żywność w jednostkach bez własnej stołówki – stanowisko RIO
Poznaj stanowisko RIO na temat wydatków na zakup artykułów żywnościowych w jednostkach nieposiadających własnej stołówki.
Podstawy naliczania odsetek od nieterminowych opłat za posiłki w stołówce szkolnej
Wyjaśniamy podstawy naliczania odsetek od nieterminowych opłat za posiłki w stołówce szkolnej wnoszonych przez uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
Opłaty za wyżywienie i zakwaterowanie w internacie – stanowisko RIO
Kwestie wnoszenia opłat za wyżywienie i zakwaterowanie w internacie reguluje art. 107 ust. 8 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe. Poznaj stanowisko RIO w tej sprawie.