WYDANIE ONLINE

Podstawą gospodarki finansowej każdej jednostki oświatowej jest plan finansowy. Przy jego opracowywaniu konieczne jest ścisłe przestrzeganie wyznaczonych ustawowo terminów i określonych etapów. Jest narzędziem, które wskazuje jednostkom możliwości przyznanych środków finansowych. Sprawdź, jak bezbłędnie opracowanie i wdrożenie planu finansowego placówki oświatowej na 2020 rok.

czytaj więcej »

Z początkiem roku szkolnego 2020/2021 do obowiązującej klasyfikacji zawodów mają zostać dodane cztery zawody. Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Intercyza nie jest równoznaczna z nieprowadzeniem wspólnego gospodarstwa domowego, Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Obowiązkiem każdego podmiotu prowadzącego księgi rachunkowe zgodnie z ustawą o rachunkowości jest zamknięcie ksiąg na ostatni dzień roku budżetowego. W przypadku jednostek budżetowych, w tym jednostek oświatowych, jest to 31 grudnia każdego roku. Sprawdź, co należy wiedzieć by uniknąć błędów.

czytaj więcej »

wiper-pixel